19 czerwca poznaliśmy wyniki klasyfikacji za rok szkolny 2025/26. W tym roku 875 uczniów klas I-IV otrzymało promocję do klasy programowo wyższej (lub ukończyło szkołę - klasy IV) w tym 262 otrzymało świadectwo z wyróżnieniem – najwięcej w klasach: III D – 23, IV b - 21 i IV c – 14. Najwyższą średnią uzyskały klasy: III D - 4,67, IV B – 4,57, I B – 4,56. Średnia II LO wyniosła – 4,26. Najlepszą frekwencją wykazała się klasa I B – 90,5 %. Uroczystość zakończenia roku szkolnego odbędzie się 26 czerwca o godz. 9.30 na hali sportowej. Poniżej przedstawiamy szczegółowe wyniki klasyfikacji...
Aktualności
Wyniki klasyfikacji 2025/2026
Plan na ostatnie dni roku szkolnego
Zakończenie roku szkolnego w II LO - 26.06.2026 r. (piątek)
godz. 8.00 - Msza Św. w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie,
godz. 9.30 - uroczystość zakończenia roku szkolnego na dużej sali gimnastycznej,
ok. godz. 11.00 - spotkania z wychowawcami w klasach.
Zapraszamy !
Olimpiada Solidarności
W dniach 9–11 czerwca 2026 r. w Lublinie odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”. W finale województwo podkarpackie reprezentowali uczniowie naszej szkoły: Miłosz Dobrowolski z klasy IIIc (opiekun dr Ewa Bereś) i Szymon Uliasz z klasy IVc (opiekun Lucjan Dynowski). Zajęli oni 8. miejsce w kraju, zdobywając tytuł finalistów konkursu. Na końcowy wynik składały się: ocena filmu przygotowanego na jeden z trzech tematów wskazanych przez komisję, egzamin ustny obejmujący odpowiedź na pytanie problemowe oraz publiczna obrona filmu. Finał poprzedziła kwietniowa wizyta studyjna w Gdańsku, podczas której uczestnicy rozwijali umiejętności z zakresu autoprezentacji, występowania przed kamerą, podstaw aktorstwa oraz tworzenia filmów. Gratulujemy sukcesu!
1
Wielki sukces olimpijski
W dniach 10–12 czerwca 2026 r w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie i Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku oraz na terenie Warszawy, została rozegrana II części zawodów finałowych Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej im. mjr. Marka Gajewskiego Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972–1514. „Od Cedyni do Orszy” rozgrywanej w roku szkolnym 2025–2026.
W zawodach wzięli udział uczniowie, którzy posiadali już tytuł finalisty olimpiady.
Zawody zostały rozegrane w 8 konkurencjach:1) Zabytek średniowieczny 2) Broń i barwa 3) Eksponat muzealny 4) Malarstwo batalistyczne 5) Geografia militarna 6) Heraldyka 7) Obraz Jana Matejki – Grunwald 8) Oprowadzenie po miejscach i obiektach historycznych w Warszawie.
Komitet Główny poinformował, że „laureaci i finaliści naszej Olimpiady uchwałą Senatu Uniwersytetu Jagiellońskiego uzyskali pierwszeństwo w przyjęciu na studia na kierunkach humanistycznych”.(…) Podkreślili też , że „jak co roku, konkurencje olimpiady były bardzo wszechstronne i obejmowały wiedzę interdyscyplinarną z zakresu wielu przedmiotów szkolnych, a nawet wykraczających poza nią. Uczniowie wykazali się dogłębną wiedzą i szerokością horyzontów na poziomie uczestników seminariów magisterskich. Wiedza ta wielokrotnie zadziwiała i wzbudzała podziw członków Centralnej Komisji Egzaminacyjnej poziomem prezentacji i zakresem wiedzy. Jest w tym, oprócz samych uczniów, wielka zasługa nauczycieli – opiekunów naukowych oraz rodziców”.
Tytuł laureatów Olimpiady otrzymało 49 uczniów, w tym nasz absolwent Błażej Kuchta, uczeń z klasy IV C o profilu humanistyczno-prawniczym. Jego nauczycielką i opiekunką była dr Ewa Bereś.
Gratulujemy ogromnego sukcesu Błażejowi i życzymy powodzenia już na studiach.
Zachęcamy kolejnych uczniów do udziału w olimpiadach przedmiotowych.